A szem a lélek tükre – szokták mondani, de ilyenkor ne csak arra gondoljunk, hogy elveszünk egy szivárványhártya szépségében. A szem környékét is érdemes megfigyelni, ha valakiről áthatóbb képet akarunk alkotni. A szem körüli bőr igen vékony, és érzékeny a testben zajló anyagcsere-változásokra, így elég hamar jelzi, ha nincs valami rendben, és ez mások számára is láthatóvá válik.
A karikás szemek leggyakrabban az alváshiány, a stressz, az élénkítő szerek (kávé, tea) túlzott használata, kevés folyadékfogyasztás miatt alakulnak ki. A dohányzás során felszálló füst is károsítja a bőrt, száríthatja azt. A számítógép monitora előtt eltöltött sok idő nemcsak a szemet rontja, hanem karikák is feltűnhetnek.
A táskák már nem tűnnek el olyan könnyen. Egyrészt az életkor előrehaladtával egyre inkább megjelennek, mivel a szemmozgató izmok az évek során fokozatosan gyengülnek, a normálisan jelenlévő zsírszövet az alsó szemhéj területére vándorol, emellett a szemhéjak területén a folyadék is felgyülemlik.
Másrészt komoly betegség tünetei is lehetnek. Legtöbbször ártalmatlan a jelenség és magától elmúlik, de ha bőrpír, viszketés vagy fájdalom is jelentkezik, és hosszabb ideig fennáll, akkor mindenképp érdemes orvoshoz fordulni. Utóbbi eset pajzsmirigy betegséget, vesebetegséget vagy allergiát is jelezhet.
A szervezet túlzott vízvisszatartása is okozhat táskákat. Ilyenkor gondolhatunk Natrium sulfuricum hiányra is. A Natrium sulfuricumot természetes vízhajtóként aposztrofálhatjuk, azaz minden olyan esetben gondoljunk rá, ahol ödémaképződéssel találkozunk (lábak, kezek, szemhéjak duzzanata, stb). Fő feladata a szervezet víztelenítése, az anyagcseretermékek kiválasztása. Ezen kívül hatással van még a májra, és az epehólyagra is.
Forrás: webbeteg.hu, vital.hu