A rendszeres sétának számos előnyös hatása van a szervezetünkre nézve. Nem megerőltető, így kis ráfordítással is nagyon sokat tehetünk magunkért.
Kutatások bizonyítják, hogy az aktív életet élő idősek sokkal kevésbé vannak kitéve a demencia és az Alzheimer-kór hatásának. A rendszeres mozgás javítja az emlékező képességet, míg a sokat otthon ücsörgők gyakrabban szenvednek enyhe kognitív károsodást.
A rendszeres, mérsékelt edzés, mint például a gyaloglás vagy a futás hetente háromszor vagy többször, segíthet a glaukóma (zöldhályog) leküzdésében és enyhíti a magas szemnyomást.
A gyaloglás az egyik legegyszerűbb módja annak, hogy aktívak maradjunk. Ez jelentősen csökkenti a szívbetegségek kockázatát, segít a stroke megelőzésében, csökkenti a magas vérnyomást és a koleszterinszintet.
A séta a tüdőnket is védi. Statisztikai eredmények szerint az otthon ülő, krónikus obstruktív tüdőbetegségben (COPD) szenvedő emberek kb kétszer annyi kórházi kezelést kaptak, mint azok, akik minden nap sétáltak a friss levegőn. A jobb és mélyebb légzés növeli az oxigénáramlást a véráramban, eltávolítja a felesleges toxinokat és hulladékokat, valamint fitten tartja a tüdőnket.
A testmozgás az emésztésünkre is jó hatással van. Napi 30 perc séta elősegíti a bélmozgásainkat, ezzel javítja az emésztést és a székrekedést, továbbá jelentősen csökkenhet a vastagbélrák kialakulásának kockázata is.
A gyaloglás hosszútávon javítja a testtartást és a gerinccsigolyák rugalmasságát, ami létfontosságú lehet az egészséges gerinc szempontjából. Ezzel meg is oldhatjuk az enyhe hát- és derékfájás problémáját.
Forrás: liked.hu, nytimes.com, glaucoma.org