Télen a tartós hidegben a bőr könnyen kiszáradhat, és különösen érzékennyé válhat sok kozmetikummal szemben.
Ennek sok oka van: a kinti hideg és a benti meleg nagy hőmérsékleti ingadozása, vagy a fűtött szoba levegőjének és a téli hideg levegő alacsony páratartalmának köszönhető szárító hatása. Minderre még rátesz a szárító hatású szappanozás és a feleslegesen használt peelingek káros hatása.
A környezet szárazsága “elvonja” a vizet a bőrtől, ám sokat segíthetünk ha a lakásban párásítunk és megfelelő krémeket használunk.
Télen a zsírfélékből (faggyú, szaruzsír, verejték) kevesebb termelődik a szervezetben a szokásosnál, így a hidegtől és a széltől a telített zsírokban gazdag olajok, s viaszok képesek megvédeni a bőrt.
A már kiszáradt bőrt este, lefekvés előtt hidratáljuk. Az esti arcápolási rutin fontos része az arctisztítás is, és jó tudni, hogy az arctisztítók között is vannak olyan termékek, amelyek kifejezetten száraz bőrre valók. A kezekre is csodásan hat az esti ápolás, és mosogatás után főleg meghálálja bőrünk a törődést.
Fontos azonban, hogy nappal jobb elkerülni a magas víztartalmú krémek használatát, sőt, fagyos időben ezeket egyenesen tilos használni.
A téli hónapokban varázslatosak lehetnek a bőr vérkeringését fokozó, meleget adó kezelések, pakolások is: egy meleg lábfürdő vagy masszázs, melyekhez testet-lelket melengető aromaolajakat (rozmaring, gyömbér, fahéj..) is adhatunk.
Az immunrendszer megfelelő működését, a bőr edzettségét, és a szervezet méregtelenítését is megtámogatjuk ha ilyenkor többet járunk szaunába.
Ideális esetben otthonunkban 40-60% a szoba levegőjének páratartalma, amit fűtési szezonban általában csak növényekkel és párologtatókkal lehet biztosítani, de érdemes erre odafigyelni.
Belülről is segíthetjük szervezetünket: fogyasszunk elég folyadékot és ilyenkor is ügyeljünk a változatos (zöldségekben, gyümölcsökben gazdag) táplálkozásra.
Forrás: tudatosvasarlo.hu, life.hu